Wakacje w Bodrum

Bodrum, to słynny kurort turystyczno wypoczynkowy na południowo zachodnim wybrzeżu Turcji. Bardzo popularny wsród turystów z zagranicy jak i z Turcji. Wakacje w Bodrum, to czas wypoczynku, zabawy a zarazem namiastka orientalnej kultury. Bodrum wśród tubylców, nazywany jest Tureckim Saint Tropez. Cały Półwysep Bodrum liczy około 130 tysięcy mieszkańców. W sezonie letnim, liczba ta wzrasta do miliona. Na każdym kroku, czuć tutaj zapach historii. Antyczna nazwa miasta Bodrum, to Halikarnas.

Bodrum stylowe okna z kolorowymi framugami

Właśnie tutaj urodził się Herodot, słynny Grecki historyk zwany “ojcem historii”. W Bodrum znajduje się też grób Mauzolosa (w tej chwili w większości fundamenty). Jeden z siedmiu antycznych cudów świata. Bodrum leży u wybrzeża Morza Egejskiego. Swoją architekturą bardzo przypomina wyspy greckie. Białe małe domki o specyficznej niskiej zabudowie, pokrywają wzgórza, skąd roztacza się piękny widok. Centrum miasteczka Bodrum, to labirynt wąskich uliczek, gdzie nadal można podziwiać stare domy, zbudowane z kamienia. Bardzo często okna w domach są zdobione niebieskimi framugami, co nadaje im specyficzny klimat.

Bodrum zamek św.Piotra

Bodrum zamek św.Piotra.Blog wakacje w Bodrum.

Latem z każdej strony unosi się tutaj zapach pięknie kwitnących krzaków begunwilli i jaśminu. Prawie na każdym rogu znajdują się małe kafejki. To wlaśnie w nich, można odpocząc i skosztować orginalnej Tureckiej herbatki oraz zaparzonej w rytualny sposób Tureckiej kawy. Niezależnie od pory dnia, Bodrum na pewno każdego zauroczy. Blog przeznaczony jest dla osób wybierających się na wakacje do Bodrum. Z drugiej strony jako obcokrajowiec od dluższego czasu mieszkający w Turcji , chciałabym podzielić się z Państwem spostrzeżeniami i odczuciami na temat tego kraju.

bodrum amfiteatr

Mam nadzieję, że na blogu znajdą Państwo niezbędne informacje, które warto posiadać przed przyjazdem na wakacje w Bodrum. Postaram się doradzić, co warto zwiedzić ? Gdzie warto pojechać ? Gdzie zrobić dobre zakupy ? Gdzie się zabawić ? Co warto zjeść ? itp. Reasumując podstawowe rady i porady dla każdego z nas. Serdecznie zapraszam na wakacje do Bodrum i życzę udanej lektury ■