wycieczka pamukkale z bodrum wapienne baseny

Wycieczka Pamukkale z Bodrum

Wycieczka Pamukkale z Bodrum, fascynującego cuda natury

Pamukkale inaczej “Bawełniany zamek“. Niesamowity cud natury, jedyny w swoim rodzaju. Unikalna formacja osadów wapiennych. Naturalne półkoliste białe tarasy i trawertyny wypełnione gorącą wodą źródlaną, o temperaturze 35 stopni Celsjusza. Jak głosi legenda Kleopatra, królowa Egiptu swoją młodość i urodę zawdzięczała częstym kąpielom w basenach termalnych. Gorące źródła Pamukkale mają także właściwości lecznicze. W 1988 roku, Pamukkale zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W 2015 roku na tę listę został wpisany także Efez.
Co roku Pamukkale odwiedza miliony turystów z całego świata. W Pamukkale znajdują się także ruiny starożytnego miasta Hierapolis, niegdyś uzdrowiska. Swoją sławę zawdzięcza sarkofagom i cmentarzysku Nekropolis. Nie bez powodu niektórzy nazywają Pamukkale ósmym cudem świata. Podróż autokarem z Bodrum do Pamukkale trwa 4,5 godziny. Wycieczka Pamukkale z Bodrum jest wycieczką całodniową. Odległość z Bodrum do Pamukkale wynosi około 270 km.

OSOBA DOROSŁA

65 €

DZIECI 7-12 LAT

50 €

DZIECI 4-7 LAT

25 €

DZIECI 0-3 LAT

BEZPŁATNIE

zachod swonca w pamukkale

Wycieczka do Pamukkale jest dwa razy w tygodniu

PONIEDZIAŁEK i PIĄTEK

rzymski teatr w Hierapolis pamukkale
Miasto Hierapolis w pamukkale
 • Transfer z i do hotelu

 • Wstęp na tarasy

 • Wstęp do ruin Hierapolis

 • Obiad

 • Polski przewodnik

 • Transport klimatyzowanym autokarem

 • Pływanie w basenie Kleopatry

 • Napoje

wycieczka pamukkale z bodrum tarasy wapienne baseny

Pamukkale z Bodrum

 • Strój kąpielowy i ręcznik

 • Lekkie buty (sandały, klapki)

 • Suchy prowiant z hotelu

 • Na wycieczkę zapewniamy transfer z i do hotelu. Transfer z hotelu obejmuje cały półwysep Bodrum

 • Dzieci w wieku 0-3 jadąc bezpłatnie, siedzą z rodzicami

 • Podczas wycieczki zatrzymujemy się w sklepie z wyrobami skórzanymi

PROGRAM WYCIECZKI DO PAMUKKALE

Na wycieczkę do Pamukkale odbieramy naszych klientów z hoteli, z całego Półwyspu Bodrum. Dowozimy Państwa do miejsca zbiórki gdzie każdy zostaje przydzielony do swojej grupy językowej.
Z Bodrum do Pamukkale jedzie się ponad 4.30 godziny. Po drodze do Pamukkale mamy postój 30 minutowy. Postój jest przy restauracji gdzie można kupić sobie coś do jedzenia i do picia. Polecamy naszym klientom aby dzień wcześniej zamówili w hotelu suchy prowiant, zamiast śniadania.

Po przyjeździe do Pamukkale cała grupa wchodzi do kompleksu pod opieką polskiego pilota. W czasie przejścia do tarasów przewodnik udziela informacji na temat Pamukkale i miasta Hierapolis. Przy wejściu na tarasy, przewodnik daje wolny czas około 2.30 godziny. W wolnym czasie można pójść na częściowo otwarte naturalne tarasy, można też zwiedzić ruiny miasta Hierapolis albo za dodatkową opłatą popływać w basenie Kleopatry.
Po zwiedzeniu Pamukkale, przejeżdżamy do restauracji gdzie zapewniamy naszym klientom obiad w formie szwedzkiego stołu.
W czasie wycieczki mam też postój w sklepie z wyrobami skórzanymi. W drodze powrotnej z Pamukkale mamy postój 30 minutowy. Po powrocie do Bodrum wszystkim naszym klientom zapewniamy powrotny transfer do hotelu.
Wycieczka do Pamukkale jest orientacyjnie w godzinach 6.00 – 21.00. Godziny wycieczki do Pamukkale mogą nieznacznie ulec zmianie, w zależności od położenia hotelu.

PROMOCJA

Wykupując jedną wycieczkę ! Drugą
HAMAM WERSJA STANDARD

(sauna, peeling, piana i transfer)
otrzymają państwo
GRATIS

Skontaktuj się z nami
przez formularz …

Odpowiemy na nurtujące Państwa pytania
Udzielimy szczegółowych informacji
Dokonamy rezerwacji

Wypełnij i wyślij Formularz.
Odpowiemy w jak najkrótszym czasie.