Wycieczka Pamukkale z Bodrum

wycieczka pamukkale z bodrum - tarasy wapienne

Wycieczka Pamukkale z Bodrum, fascynującego cuda natury

Pamukkale inaczej „Bawełniany zamek„. Niesamowity cud natury, jedyny w swoim rodzaju. Unikalna formacja osadów wapiennych. Naturalne półkoliste białe tarasy i trawertyny wypełnione gorącą wodą źródlaną, o temperaturze 35 stopni Celsjusza. Jak głosi legenda Kleopatra, królowa Egiptu swoją młodość i urodę zawdzięczała częstym kąpielom w basenach termalnych. Gorące źródła Pamukkale mają także właściwości lecznicze. W 1988 roku, Pamukkale zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W 2015 roku na tę listę został wpisany także Efez.
Co roku Pamukkale odwiedza miliony turystów z całego świata. W Pamukkale znajdują się także ruiny starożytnego miasta Hierapolis, niegdyś uzdrowiska. Swoją sławę zawdzięcza sarkofagom i cmentarzysku Nekropolis. Nie bez powodu niektórzy nazywają Pamukkale ósmym cudem świata. Podróż autokarem z Bodrum do Pamukkale trwa 4,5 godziny. Wycieczka Pamukkale z Bodrum jest wycieczką całodniową. Odległość z Bodrum do Pamukkale wynosi około 270 km.

Więcej ciekawostek i informacji o Pamukkale

OSOBA DOROSŁA

28 €

DZIECI 7-12 LAT

14 €

DZIECI 0-6 LAT

BEZPŁATNIE

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI PAMUKKALE

Hierapolis Wycieczka Pamukkale z Bodrum

Wycieczka Pamukkale z Bodrum

wycieczka pamukkale z bodrum tarasy wapienne baseny

Poniedziałek i Piątek

▼ WLICZONE W CENĘ

 ■   Transfer z i do hotelu

 ■   Wstęp na tarasy

 ■   Wstęp do ruin Hierapolis

 ■   Obiad

 ■   Polski przewodnik

 ■   Transport klimatyzowanym autokarem

▼ NIEWLICZONE W CENĘ

 ■   Pływanie w basenie Kleopatry

 ■   Napoje

▼ WARTO ZABRAĆ

 ■   Strój kąpielowy i ręcznik

 ■   Lekkie buty (sandały, klapki)

 ■   Suchy prowiant z hotelu

▼ DODATKOWE INFORMACJE

Na wycieczkę zapewniamy transfer z i do hotelu Transfer z hotelu obejmuje cały półwysep Bodrum Dzieci w wieku 0-6 jadąc bezpłatnie, siedzą z rodzicami Dopłacając 7 euro można wykupić dla dziecka miejsce siedzące Podczas wycieczki zatrzymujemy się w sklepie ze skórami

PROMOCJA !