Wycieczka Efez z Bodrum

Biblioteka Celsjusza. Wycieczka Efez z Bodrum

Wycieczka Efez z Bodrum, miasta mitologicznych Bogów

Starożytne miasto grecko-romańskie. Po Pompejach drugie co do wielkości i najlepiej zachowane starożytne miasto na świecie. Świątynia Artemidy, uważana za jeden z siedmiu cudów świata znajdowała się w Efezie. Obecnie w Efezie można podziwiać słynną bibliotekę Celsusa, ruiny starożytnych świątyń bogów i jeden z największych amfiteatrów na świecie. Może pomieścić 24 tysiące widzów. Co roku w sezonie organizowane są tutaj koncerty.
W Turcji znajduje się wiele zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Między innymi Pamukkale. W 2015 roku na tę listę został wpisany także Efez. Około 7 kilometrów od Efezu na Wzgórzu Słowików,znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej. Miejsce pielgrzymek wielu chrześcijan. W 1979 roku kapliczkę Matki Boskiej odwiedził Papież Jan Paweł II. Przejazd autokarem z Bodrum do Efez trwa 2.5-3 godziny. Wycieczka Efez z Bodrum jest wycieczką całodniową. Odległość z Bodrum do Efezu wynosi około 170 km.

Więcej ciekawostek i informacji o Efezie

OSOBA DOROSŁA

28 €

DZIECI 7-12 LAT

14 €

DZIECI 0-6 LAT

BEZPŁATNIE

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI EFEZ

wycieczka efez z bodrum. Droga Kuretów

Wycieczka Efez z Bodrum

efez amfiteatr i droga do portu - wycieczka efez z bodrum

Środa i Sobota

▼ WLICZONE W CENĘ

 ■   Transfer z i do hotelu

 ■   Wstęp do Efezu

 ■   Obiad

 ■   Polski przewodnik

 ■   Transport klimatyzowanym autokarem

▼ NIEWLICZONE W CENĘ

 ■   Kapliczka Matki Boskiej

 ■   Napoje

▼ WARTO ZABRAĆ

 ■   Nakrycie głowy

 ■   Wygodne obuwie

 ■   Suchy prowiant z hotelu

▼ DODATKOWE INFORMACJE

Na wycieczkę zapewniamy transfer z i do hotelu Transfer z hotelu obejmuje cały półwysep Bodrum Dzieci w wieku 0-6, jadąc bezpłatnie siedzą z rodzicami Dopłacając 7 euro, można wykupić dla dziecka miejsce siedzące Podczas wycieczki, zatrzymujemy się w sklepie ze złotem

PROMOCJA !