Rejs na Kos z Bodrum

Rejs na Kos z Bodrum - wycieczka na kos zamek i urząd miasta

Rejs na Kos z Bodrum, wyspę ojca medycyny, Hipokratesa.

Mała wyspa grecka u wybrzeża Morza Egejskiego. Jedna z dwunastu wysp Archipelagu Dodekanez. Położona tylko 5 kilometrów od wybrzeża Turcji. Wyspę zamieszkuje około 50 tysięcy mieszkańców. Stolicą wyspy jest miasto Kos. Z każdej strony czuć tutaj zapach historii. Hipokrates, słynny lekarz, ojciec medycyny urodził się na wyspie Kos. Jest tutaj słynne drzewo platan, gdzie podobno Hipokrates udzielał lekcji swoim uczniom. Tutaj tez napisał swoja słynną przysięgę składaną przez lekarzy. Około 4 kilometry od centrum miasta, znajdują się starożytne ruiny Asklepionu. Jak głosi legenda w Asklepionie był pierwszy szpital na świecie.
W centrum miasta znajduje się twierdza św.Jana, muzeum archologiczne, odeon oraz inne atrakcje turystyczne, warte zwiedzenia. W najciekawsze miejsca miasteczka jak i do Asklepionu, można dojechać specjalną ciuchcią. Oczywiście jest też część handlowa miasta, gdzie znajduje się dużo kameralnych sklepików. Dla milośników kuchni greckiej jest wiele tawern i restauracji, gdzie można odpocząć po męczącym dniu. Kos ma dosyć długą linie brzegową z licznymi piaszczystymi plażami. Nawet spędzając na Kosie tylko jeden dzień, można poczuć klimat kultury greckiej.

Więcej informacji o Kos

OSOBA DOROSŁA

19 € • 23 €

PROM • CATAMARAN

DZIECI 7-12 LAT

10 € • 12 €

PROM • CATAMARAN

DZIECI 0-6 LAT

3 € • 5 €

PROM • CATAMARAN

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI NA WYSPĘ KOS

Rejs z Bodrum na Kos.Rejs na Kos z Bodrum.Wycieczka na Kos z Bodrum.

Rejs na Kos z Bodrum

wycieczka rejs na kos z bodrum rynek w centrum miasta

Codziennie

▼ WLICZONE W CENĘ

 ■   Transfer do portu i z powrotem

 ■   Bilet na prom lub katamaran

 ■   Podatek portowy

▼ CO ZABRAĆ

 ■   Paszport

 ■   Strój kąpielowy i ręcznik

▼ DODATKOWE INFORMACJE

Na wycieczkę zapewniamy transfer z i do hotelu Transfer z hotelu obejmuje cały półwysep Bodrum Dzieci (0-6) lat płynąc na Kos promem  płacą podatek portowy w wysokości 3 euro, catamaranem 5 euro  Rejs na Kos z Bodrum jest wycieczką bez przewodnika i wyżywienia Rejs na Kos z Bodrum promem trwa 60 minut. Rejs na Kos z Bodrum catamaranem trwa 20 minut.

PROMOCJA !