Kos
Rejs na Kos z Bodrum i widok na miasto Kos z lotu ptaka
Wycieczka na Kos z Bodrum z przewodnikiem po polsku

Rejs na Kos z Bodrum

Rejs na Kos z Bodrum to fascynującą podróż na piękne greckie wybrzeże Morza Egejskiego. Odkryj magiczną wyspę Kos, jej naturę, kulturę i historię !

Rejs na Kos z Bodrum, zamek i urząd miasta
Rejs na Kos z Bodrum ciuchcia po mieście
Wycieczka na Kos z Bodrum i Miasto antyczne Kos
Rejs na Kos z Bodrum rynek w centrum miasta Kos
Niebieska ciuchcia na Kos, rejs na Kos z Bodrum

Rejs na Kos z Bodrum, wyspę ojca medycyny, Hipokratesa

Mała wyspa grecka u wybrzeża Morza Egejskiego. Jedna z dwunastu wysp Archipelagu Dodekanez. Położona tylko 5 kilometrów od wybrzeża Turcji. Wyspę Kos zamieszkuje około 50 tysięcy mieszkańców. Stolicą wyspy jest miasto Kos. Z każdej strony czuć tutaj zapach historii. Hipokrates, słynny lekarz, ojciec medycyny urodził się na wyspie Kos. Jest tutaj słynne drzewo platan, gdzie podobno Hipokrates udzielał lekcji swoim uczniom. Tutaj tez napisał swoja słynną przysięgę składaną przez lekarzy. Około 4 kilometry od centrum miasta, znajdują się starożytne ruiny Asklepionu. Jak głosi legenda w Asklepionie był pierwszy szpital na świecie.
W centrum miasta znajduje się twierdza św.Jana, muzeum archologiczne, odeon oraz inne atrakcje turystyczne, warte zwiedzenia. W najciekawsze miejsca miasteczka jak i do Asklepionu, można dojechać specjalną ciuchcią. Oczywiście jest też część handlowa miasta, gdzie znajduje się dużo kameralnych sklepików. Dla milośników kuchni greckiej jest wiele tawern i restauracji, gdzie można odpocząć po męczącym dniu. Kos ma dosyć długą linie brzegową z licznymi piaszczystymi plażami. Nawet spędzając na Kosie tylko jeden dzień, można poczuć klimat kultury greckiej. Z Bodrum na Kos można popłynąć promem lub szybkim katamaranem. Rejs na Kos promem trwa 60 minut. Rejs na Kos szybkim katamaranem trwa około 20 minut.

OSOBA DOROSŁA

33 € • 32 €

PROM • CATAMARAN

DZIECI

0 - 6 Lat 7 - <12 Lat

10 € • 17 €

PROM

DZIECI

0 - <3 Lat 3 - <10 Lat

5 € • 16 €

CATAMARAN

SZCZEGÓŁY WYCIECZKI NA WYSPĘ KOS

KATAMARAN
PROM
Wycieczka Rejs na Kos z Bodrum, rynek w centrum miasta Kos

Wycieczka na Kos z Bodrum

Codziennie

 • Transfer do portu i z powrotem

 • Bilet na prom lub katamaran

 • Podatek portowy

 • PASZPORT - DOWÓD

 • Strój kąpielowy i ręcznik

 • Na wycieczkę zapewniamy transfer z i do hotelu. Transfer z hotelu obejmuje cały półwysep Bodrum

 • Dzieci (0-<6) lat płynąc na Kos promem płacą 5 euro
  Dzieci (0-<3) lat płacą catamaranem 5 euro

 • Rejs na Kos jest wycieczką bez przewodnika i wyżywienia

 • Rejs na Kos promem trwa 60 minut. Rejs na Kos catamaranem trwa 20 minut.

 • Rejs na Kos możliwy jest tylko na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego. Na rejs na Kos należy zabrać dokument, na podstawie którego przekroczyło się granicę Turcji.

Rejs katamaranem na Kos z polskim przewodnikiem

Preferujesz wyjazd zorganizowany ?
Zwiedzanie pod opieką profesjonalnego przewodnika ?
Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat tradycji, kultury i historii greckiej ?

Rejs na Kos z przewodnikiem

Pytania i Odpowiedzi

Ile trwa rejs z Bodrum na Kos

Rejs z Bodrum na Kos promem trwa około godzinę. Rejs szybkim katamaranem trwa około 20-25 minut.

Rejs na Kos lepiej z przewodnikiem czy bez

Płynąc na Kos z przewodnikiem jedzie się autokarem do górskiej wioski Zia,odwiedza się fabrykę oliwki z oliwek i można skosztować greckiego obiadu,który jest zapewniony w cenie. Można też uzyskać wiele informacji na temat kultury i historii Kos z ust profesjonalnych przewodników. Zapewniamy też trochę wolnego czasu na drobne zakupy.
Podczas rejsu na Kos z przewodnikiem trzeba dostosować się do programu wycieczki.

Co warto zwiedzić na Kos

Na Kos warto zwiedzić Zamek Rycerzy Joannitów, platan Hipokratesa, starożytną agorę i stylowe uliczki w ścisłym centrum miasta. Można też podjechać ciuchcią lub podmiejskim busem do Asklepionu. Można też odwiedzić górska wioskę Zia oraz lokalne termy.

Czym można popłynąć z Bodrum na Kos

Z Bodrum na Kos można popłynąć promem. Rejs trwa godzinę. Można też popłynąć katamaranem. Rejs trwa 20 minut.

Jaka walutę zabrać na Kos

Na Kos należy zabrać euro. Mając inna walutę można ją bez problemu wymienić w lokalnych kantorach lub bankach. Można też pobrać euro z bankomatu. Ponieważ Kos należy do Unii Europejskiej prowizje za transakcje są bardzo niskie.

Ile kosztuje rejs z Bodrum na Kos

Rejs z Bodrum na Kos promem,kosztuje 28 euro od osoby dorosłej. Rejs szybkim katamaranem kosztuje 32 euro od osoby dorosłej.

Czy na wycieczki należy zabrać paszport

Na wszystkie wycieczki fakultatywne w Bodrum zarówno dorośli jak i dzieci zobowiązani są do zabrania ze sobą dokumentu tożsamośći. Na rejs na wyspy Greckie należy zabrać ze sobą dokument, na podstawie którego przekroczyło się granicę Turcji

Opinie Naszych Klientów

Z czystym sumieniem mogę polecić KLS VOYAGES i oczywiście Panią Dorotę, która cały czas była z nami w kontakcie, dbała o wszystko od A do Z. Tydzień temu zdecydowałyśmy się na wycieczkę z Turcji do Grecji na Kos i chcemy pięknie podziękować za Pani pełne zaangażowanie i na pewno jeszcze nie raz się zdecydujemy na kolejne wycieczki za Państwa pośrednictwem.

Pozdrawiamy,
Paulina i Marta

Przełom września i października spędziliśmy rodzinne wakacje w Bodrum. Były one udane, ponieważ skorzystaliśmy z dwóch wycieczek z oferty KLS Voyages. Jeszcze przed wyjazdem do Turcji nawiązałem kontakt poprzez whatsapp z Panią Dorotą, która opisała mi szczegóły wycieczek. Pierwszą wycieczką był rejs na grecką wyspę Kos. Ze strony biura wydrukowaliśmy mapę, dzięki której odwiedziliśmy atrakcje wyspy, a popołudnie spędziliśmy na plaży. Drugą atrakcją był wyjazd do Delfinarium i pływanie z delfinami. Spełniło się marzenie mojej żony i
młodszej córki. W dodatku zawiózł nas tam przemiły Turek, który dobrze mówił po polsku. Wycieczki oferowane przez te biuro są tańsze niż te, które oferują inne biura. Będąc kiedyś w Bodrum na pewno skorzystam jeszcze raz z oferty KLS Voyages.
Gorąco polecam wycieczki z tego biura - my wybraliśmy wyjazd na Kos bez przewodnika, organizacja super, świetny kontakt z przesympatyczną Panią Dorotą, do tego dobre ceny. Pozdrowienia dla kierowcy który zabierał nas do portu :)
Wiktoria BADORA, Google komentarz 👆
Cóż można napisać? Tylko same pozytywy. Pełen profesjonalizm, rewelacyjny kontakt, wszystko na czas.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczek na Kos ,Rodos i Pamukkale Dziękujemy za pokazanie nam ciekawych miejsc w Bodrum. Mamy nadzieję, że do zobaczenia. Pozdrawiamy 😊
Anna KUŻMA, Facebook 👆

Odpowiemy na nurtujące Państwa pytania
Udzielimy szczegółowych informacji
Dokonamy rezerwacji

Wypełnij i wyślij Formularz.
Odpowiemy w jak najkrótszym czasie.

  PROMOCJA

  Wykupując jedną wycieczkę ! Drugą
  HAMAM WERSJA STANDARD

  (sauna, peeling, piana i transfer)
  otrzymają państwo
  GRATIS

  Go to Top