oko proroka bazar w bodrum Turcja

Bazar w Bodrum

Chyba każdy turysta wybierając się na wakacje do Turcji, ma w planach odwiedzenie lokalnego bazaru. Często słyszymy od znajomaych. Jak to obkupili się bedąc w Turcji, oczywiście zawsze nie mogąc oprzeć się atrakcyjnym promocjom. Także na Półwyspie Bodrum są bazary, które warto odwiedzić. Chociażby po to, aby zobaczyć panujący na nich klimat i ich orientalną atmosferę. Oczywiście najbardziej popularny jest bazar w Bodrum. Bazary odbywają się zawsze, w wyznaczone dni tygodnia. Zazwyczaj trwają od rana, do wieczora.

Bazar w Bodrum - orientalny serwis do kawy Tureckiej

Bardziej polecam bazar, z artykułami spożywczymi. Jest on bardziej orientalny. Unoszący się tutaj aromat przypraw, zapach pieczonych placków (gozleme) przez Panie z pobliskich wiosek, ładnie wyeksponowane i wypolerowane owoce i warzywa, pobudzają nasze zmysły i zachęcają do zakupów. Oczywiście należy także pamiętać, o bazarze tekstylnym. Jest on rajem dla turystow, lubujących się w orginalnych podróbkach drogich zagranicznych marek.

Wycieczka na Kos z Bodrum

Można tutaj też nabyć pamiątki. Słynne oczka proroka, w każdej postaci (podobno chronią przed zauroczeniem), płócienne tekstylia regionalne, naturalne mydełka z oliwek i inne bibeloty z napisem Bodrum. Z każdej strony sprzedawcy krzycząc zachęcaja klientow do zakupu swoich towarów. Jak, to często na bazarze bywa, można tutaj spróbować swoich sił w targowaniu. Niektorzy sprzedawcy są chętni i otwarci na negocjacje cen. Trzeba jednak znać granicę, do jakiej można zbić cenę, aby nie urazić sprzedawcy. Wbrew pozorom, często ceny na bazarze, są zbliżone, do cen oferowanych przez lokalne sklepy. Niezależne, w jakiej częsci Bodrum się przebywa.

Bazar w Bodrum - Regionalny stragan z tkaninami

Zawsze jest szansa odwiedzenia lokalnego bazaru. Poniżej przedstawiam tygodniowy grafik bazarów na Półwyspie Bodrum.

Wtorek • Bazar w Bodrum.

Przy dworcu autobusowym. Można, tu dojechac lokalnym busikiem (dolmus), z każdej miejscowosci półwyspu. We wtorek jest bazar z tekstyliami.

Środa • Bazar w Ortakent.

Tekstylia, artykuły spożywcze, owoce i warzywa.

Bazar w Bodrum. Stragan z przyprawami na bazarze w Bodrum.

Czwartek • Bazar w Yalikavak.

Tekstylia, artykuły spożywcze, owoce i warzywa.

Piątek • Bazar w Bodrum.

Artykuły spożywcze, owoce i warzywa.

Sobota • Bazar w Turgutreis.

Tekstylia, artykuły spożywcze, owoce i warzywa.

Niedziela • Bazar w Gumbet

Tekstylia, artykuły spożywcze, owoce i warzywa.

Także w niedzielę jest bazar w Yaliciftlik. Bardziej kameralny, głównie dla mieszkanców z pobliskich wiosek. Serdecznie polecam odwiedzenie bazaru i życzę udanych zakupów.