oko proroka bazar w bodrum Turcja

Bazar w Bodrum

Chyba każdy turysta wybierając się na wakacje do Turcji, ma w planach odwiedzenie lokalnego bazaru. Często słyszymy od znajomaych. Jak to obkupili się bedąc w Turcji, oczywiście zawsze nie mogąc oprzeć się atrakcyjnym promocjom. Także na Półwyspie Bodrum są bazary, które warto odwiedzić. Chociażby po to, aby zobaczyć panujący na nich klimat i ich orientalną atmosferę. Oczywiście najbardziej popularny jest bazar w Bodrum. Bazary odbywają się zawsze, w wyznaczone dni tygodnia. Zazwyczaj trwają od rana, do wieczora.

Bazar w Bodrum - orientalny serwis do kawy Tureckiej

Bardziej polecam bazar, z artykułami spożywczymi. Jest on bardziej orientalny. Unoszący się tutaj aromat przypraw, zapach pieczonych placków (gozleme) przez Panie z pobliskich wiosek, ładnie wyeksponowane i wypolerowane owoce i warzywa, pobudzają nasze zmysły i zachęcają do zakupów. Oczywiście należy także pamiętać, o bazarze tekstylnym. Jest on rajem dla turystow, lubujących się w orginalnych podróbkach drogich zagranicznych marek.

Podoba się ? Podziel się z innymi...

Można tutaj też nabyć pamiątki. Słynne oczka proroka, w każdej postaci (podobno chronią przed zauroczeniem), płócienne tekstylia regionalne, naturalne mydełka z oliwek i inne bibeloty z napisem Bodrum. Z każdej strony sprzedawcy krzycząc zachęcaja klientow do zakupu swoich towarów. Jak, to często na bazarze bywa, można tutaj spróbować swoich sił w targowaniu. Niektorzy sprzedawcy są chętni i otwarci na negocjacje cen. Trzeba jednak znać granicę, do jakiej można zbić cenę, aby nie urazić sprzedawcy.

Bazar w Bodrum - Regionalny stragan z tkaninami

Wbrew pozorom, często ceny na bazarze, są zbliżone, do cen oferowanych przez lokalne sklepy. Niezależne, w jakiej częsci Bodrum się przebywa. Zawsze jest szansa odwiedzenia lokalnego bazaru. Poniżej przedstawiam tygodniowy grafik bazarów na Półwyspie Bodrum.

Wtorek • Bazar w Bodrum.

Przy dworcu autobusowym. Można, tu dojechac lokalnym busikiem (dolmus), z każdej miejscowosci półwyspu. We wtorek jest bazar z tekstyliami.

Bazar w Bodrum. Stragan z przyprawami na bazarze w Bodrum.

Środa • Bazar w Ortakent.

Tekstylia, artykuły spożywcze, owoce i warzywa.

Czwartek • Bazar w Yalikavak.

Tekstylia, artykuły spożywcze, owoce i warzywa.

Piątek • Bazar w Bodrum.

Artykuły spożywcze, owoce i warzywa.

Sobota • Bazar w Turgutreis.

Tekstylia, artykuły spożywcze, owoce i warzywa.

Niedziela • Bazar w Gumbet.

Tekstylia, artykuły spożywcze, owoce i warzywa.

Także w niedzielę jest bazar w Yaliciftlik. Bardziej kameralny, głównie dla mieszkanców z pobliskich wiosek. Serdecznie polecam odwiedzenie bazaru i życzę udanych zakupów.