Komunikacja miejska w Bodrum

Ze względu na duży obszar Półwyspu Bodrum i lokalizację hoteli, często musimy skorzystać z komunikacji miejskiej, aby móc dojechać do centrum. Komunikacja miejska w Bodrum jest bardzo dobrze zorganizowana. Najpopularniejsze są tutaj małe busiki zwane „dolmus (znaczy pełny). Czyli odjeżdża gdy jest już odpowiednia liczba pasażerów. Kursują one wedle rozkładu jazdy. Zazwyczaj raz na 10-15 minut.
W czasie sezonu letniego, wiekszość dolmuszy kursuje nawet do godziny piątej rano. Wybierając się nocą na dyskotekę i do klubów, nie musimy martwić się, jak wrócimy do hotelu. Cena za kurs wypisana jest na tabliczce nad kierowcą. Opłatę za kurs uiszcza się w lirach tureckich u kierowcy. Można też zapłacić kartą bezdotykową. Nie ma tutaj biletów. Warto zawsze sobie trochę dewiz wymienić na lokalną walutę, zanim wybierzemy się do Bodrum. Oczywiście busiki mają swoje przystanki, ale często zatrzymają się tam gdzie sobie życzymy.

Podoba się ? Podziel się z innymi...

Aby wysiąść, wystarczy powiedzieć kierowcy stop. Chcąc złapać busika wystarczy machnąć ręką i zaraz się zatrzyma. Od pewnego czasu, z większości miejscowości, można też dojechać do Bodrum, autobusem podmiejskim. Kursują one codziennie oprócz niedzieli. Oczywiście też mają określony rozklad jazdy. Cenowo są zbliżone, do lokalnych dolmuszy. Opłatę za kurs uiszcza się u kierowcy. Na tabliczkach wystawionych na przedniej szybie pojazdu. Wypisana jest nazwa miejscowości, do której autobus lub busik jedzie. Komunikacja miejska w Bodrum to najtańszy i najlepszy środek lokomocji dla turystów. W Bodrum, dostępne są także taksówki. Jednak z doświadczenia dodam, że na dłuższe odleglości taksówki są bardzo drogie. Na krótkich trasach, będąc w trzy lub cztery osoby, można z taksówki skorzystać. Cena za kurs jest porównywalna do ceny busa. Oczywiście tak jak wszędzie na świecie, tutaj taksówkarze też mają taksometry i cena za kurs się wyświetla. Raczej targowanie w taksówkach, nie wchodzi w rachubę. Myślę, że ten wpis pomoże wszystkim w poruszaniu się po Półwyspie Bodrum.